Bezpečnostná záloha

Nasleduje veľmi krátky, ale veľmi dôležitý príspevok: ako môžete urobiť bezpečnostnú zálohu svojho blogu a na čo iné sa to ešte dá použiť, okrem toho, že budete mať ešte jednu kópiu svojich príspevkov, stránok a komentárov?

Ak si chcete spraviť takúto bezpečnostnú zálohu, tak v ľavom bočnom paneli skoro naspodku položiek menu v administračnom rozhraní nájdite položku Nástroje, kliknutím na ňu (alebo kliknutím na šípku dole, ktorá sa objaví, keď pôjdete myšou na názov položky) sa objavia položky podmenu, z ktorých si vyberiete Export.

Tu môžete vidieť tento text:

Kliknutím na spodné tlačidlo WordPress sa vytvorí XML súbor, ktorý si treba uložiť na svoj počítač.

Toto je ten súbor, ktorý WordPress nazýva eXtended RSS alebo WXR, a ktorý obsahuje všetky príspevky, komentáre, vlastné polia a značky.

Pomocou uloženého súboru sa potom táto webová stránka dá nahrať do inej WordPress stránky pomocou funkcie import.

Asi netreba viac vysvetľovať, prednosti sú jasné:

1. na jednej strane budete mať vlastnú bezpečnostnú zálohu, ktorá je aj fyzicky ďaleko od poskytovateľa webhostingu, a takto ste vo väčšom bezpečí;

2. na druhej strane, ak chcete presťahovať svoj blog inam, celú svoju prácu budete môcť jedným klikom skopírovať na nové miesto.

Čo pre to treba urobiť? Jednoducho kliknite na tlačidlo Stiahnuť exportovaný súbor a hneď sa objaví okno, v ktorom si vyberiete možnosť Uložiť, ako to ukazuje aj nasledujúci obrázok:

Je to šikovné riešenie, však?

bezpecnostna-zaloha

Ak máte viac bloggerov a chcete uložiť prácu iba jedného z nich a odovzdať mu ju, môžete ju filtrovať aj podľa bloggerov, autorov, alebo si môžete zvoliť možnosť zálohovať všetko (to je predvolená možnosť). To je všetko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *