Ešte trocha bočného stĺpca

Budem pokračovať v príspevku, ktorý som napísala pred týždňom o tom, ako môžeme miešať v bočnom paneli widgety s programovanými časťami. Teraz vám predstavím ten modul, s ktorým si veľmi jednoducho môžeme nastaviť, kde (na ktorej stránke) sa v bočnom paneli ukážu naše jednotlivé widgety.

Tým modulom je Widget Context – kliknutím na odkaz si ho môžete stiahnuť zo stránky WordPress.org a ako obyčajne si ho môžete nahrať dvoma spôsobmi: stiahnete a skopírujete ho na webhosting do mapy wp-content/plugins, alebo na Nástenke v menu v položke Moduly -> Pridať nový napíšete jeho názov do vyhľadávača a nahráte ho odtiaľ. Po aktivácii nehľadajte nový modul v menu vašej nástenky; funguje tak, že keď vstúpite v menu do položky Vzhľad -> Widgety a otvoríte si hociktorý widget, ktorý už je v bočnom paneli, pod doterajšími nastaveniami widgetu sa otvorí nový panel. Uvidíte toto:

Úloha je teda veľmi jednoduchá: treba poznačiť na ktorých stránkach sa má alebo nemá daný widget objaviť, ba dokonca si môžete si vybrať aj podmienku, aby sa widget ukázal alebo neukázal na tých stránkach, kde je dĺžka textu viac alebo menej ako zadané množstvo. Ak potrebujete, môžete si k widgetu pridať aj vlastnú poznámku.

A keď ste sa zoznámili s týmito dvoma riešeniami, nemáte už žiadnu výhovorku: teraz si môžete spraviť taký bočný panel, aký len chcete. Ak bočný panel ani jeho miesto vôbec nepotrebujete, prečítajte si môj článok “Stránky bez bočného panela“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *