Jeden príjemný modul pre hlasovanie

Pokročilým používateľom WordPress toto zrejme nebude prekvapením, ale pre novorodencov je každý žart nový :-) – a v tomto prípade som bola ja novorodencom. Dneska som mala trocha času, a vyskúšala som modul vytvárania hlasovaní WP-Polls. Je naozaj jednoduché ho používať, a dostanete pekný výsledok.

Modul môžete stiahnuť kliknutím sem (alebo dajte vyhľadávanie v menu položke Moduly -> Pridať nový). Po inštalácii a zapnutí dostanete novú menu položku pod Nástenkou s názvom Polls, pod ktorým môžete pozrieť, editovať a vymazávať už existujúce hlasovania (Manage Polls); môžete začať nové hlasovania (Add Poll); môžete si nastaviť veľa vecí (Poll Options): napríklad, že kto môže hlasovať (iba registrovaní užívatelia, iba návštevníci, alebo obidva), aby tí, ktorí hlasujú môžu vidieť výsledky hlasovania a tak ďalej; môžete prepísať objavujúce sa oznamy a môžete editovať výzor (Poll Templates); alebo ak sa ti nepáči, môžete stiahnuť späť inštaláciu (Uninstall WP-Polls).

Hotové hlasovanie môžete vložiť do príspevku alebo stránky, respektíve do bočného stľpca. Je to veľmi jednoduché, lebo po inštalácii modulu v editore sa objaví v hornej lište ikonov na pravej strane ikona navyše pre hlasovanie, a vložením na vhodné miesto v texte, a kliknutím na ikonu už len musíte zadať v popup okne poradie hlasovania; respektíve dostanete jeden nový widget, ktorý vtiahnutím do bočného stĺpca si môžete vybrať želané hlasovanie.

Vyskúšajme to naživo: pozrite sa, takto vyzerá hlasovanie vložené do príspevku. Ak som už urobila, buďte takí dobrí, vyskúšajte, a zadajte pravdivú odpoveď! :-)

 

[poll id=“2″] 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *