O mne

Môj online príbeh sa začal celkom netradične. Do roku 2009 ma podnikanie na internete ešte vôbec nevábilo, no moju mamu naopak, bola nadšená z akýchkoľvek možností, ktoré svet internetu ponúkal.

Stále hľadala nejaké inšpirácie z oblasti sebarealizácie a podnikania, až jedného dňa natrafila na e-ženy a krátko na to ma doslova dotiahla na Raňajky s E-ženami, – kam som samozrejme nechcela ísť, ale paradoxne, tam sa to všetko začalo.

Spočiatku som nevedela, v čom by som mohla podnikať, napriek tomu, že na „raňajkách“ padla jedna ponuka zo strany Gabi Revickej. Po mesiacoch rozhodovania som s ňou začala spolupracovať. Začínala som ako maklérka v jej cestovnej agentúre tricio.sk pre maďarsky hovoriacich klientov, ale neskôr som sa začala venovať aj administrácii webov jej firmy.

Hoci som mame tvrdila, že ma online práca nezaujíma, že nebudem podnikateľkou a vôbec, nech mi s podobnými návrhmi dá pokoj, samú ma prekvapilo, že som zvládla také veci, o ktorých sa mi ani nesnívalo.

Práca maklérky, teda predajkyne pobytov na Slovensku pre cestovku, sa časom rozšírila na prácu tvorkyne webov a administrátorky webstránok. Neskôr som sa začala špecializovať na WordPress, o pár rokov som dokonca robila workshopy pod názvom WordPress škola. 

Maminino úsilie, nájsť projekt, ktorý by sme mohli realizovať v rámci online podnikania neutíchalo a tak sme spolu skúsili niekoľko podnikateľských projektov, vďaka ktorým som sa naučila ďalšie zručnosti z oblasti online sveta, sociálnych sietí, online marketingu a hlavne som sa zdokonalila v tvorbe webstránok a v upravovaní videí. 

Takmer neustále sa pohybujem v prostredí, v ktorom sa hovorí po maďarsky aj po slovensky. Maďarčina je môj rodný jazyk a často som premosťovateľkou pre tých, ktorí potrebujú dostať svoje texty zo slovenčiny do maďarčiny. Gabike som dokonca preložila do maďarčiny jej knihy a pripravila som ju na dôležité obchodné stretnutia v maďarčine, čo ma posunulo v rozhodnutí ponúkať preklady, tlmočenie a doučovanie v maďarskom jazyku aj ďalším klientom.

Jedným z najúspešnejších projektov, ktoré sme s maminou zrealizovali sú kurzysitia.sk. Mamina si kúpila kameru, naučila sa natáčať videá a kým neboli postrihané podľa jej predstáv, nemohli byť k dispozícii pre klientov. V súčasnosti ponúkam práve vďaka týmto skúsenostiam v porfóliu mojich ponúk tvorbu webov, administráciu webstránok a aktualizáciu webov.

Moja dcéra ma v mojich malých podnikateľských krokoch neustále podporovala a podporuje dodnes. Dnes je už šťastná mamička mojej vnučky. 🙂

Vôbec neľutujem, že som sa nakoniec na túto dráhu dala. Prostredníctvom online prác som spoznala skvelé dámy aj offline – Gabiku Revickú, moje „kolegyne“ – poradkyne pre výber dovoleniek a po rokoch som znovu stretla aj Moniku Jakubeczovú a ďalšie dámy.

Comments are closed.