Pred zahájením práce


… si premyslite nasledovné.

Vyhľadávaním na internete môžete nájsť veľa takých ľudí, ktorí by vám mohli vytvoriť webstránku a z nich viacerí robia svoju prácu skvelo. Rozhodnutie, koho si zvoliť, môže byť veľmi ťažké – v tomto by sme vám chceli pomôcť.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je vyhladavanie.jpg

Premyslite si, že z nasledujúcich bodov, ktoré sú vám dôležité. Čo je pre vás kľúčové pri tvorbe vašej webstránky?  

 • Chcem, aby bola moja webstránka hotová čo najrýchlejšie

Ak je toto pre vás dôležité, tak nerozmýšľajte o tom, že si dáte svoju webstránku naprogramovať. Ak tvorca webstránky musí celú stránku naprogramovať, je to zdĺhavý proces a aj ten najrýchlejší programátor vás nechá čakať niekoľko týždňov. Existujú hotové systémy, ktoré stačí iba doladiť. Jedným z nich je WordPress, ktorý sme si zamilovali. Ak chcete využívať extra funkcie WordPress, orientačne počítajte s dvoma týždňami. Ak neplánujete nič náročné, vo WordPress môžete mať webstránku za pár dní.  • Aj ja alebo moja kolegyňa vieme vytvoriť nové stránky, ak je treba

Ak je vaša stránka naprogramovaná, tak vám ju vie opraviť len programátor. Pri používaní WordPress taký problém mať nebudete, veď nie je o nič zložitejšie ho používať ako editor a súčasťou našej služby je práve to, že vás naučíme používanie WordPress nezávisle od akýchkoľvek programátorov a administrátorov. Vystačíte si na to vy alebo vaša virtuálna asistentka.

 • Aby spravovanie mojej webstránky nebolo závislé na jednej osobe 

Často sa stane, že pôvodný tvorca webstánky prestane poskytovať svoje služby a vás čaká prácne hľadanie jeho nástupcu, čo vás môže stáť veľa energie. Výhoda systémov, akým je WordPress, teda bezplatný open source systém na správu obsahu – CMS (z anglického Content Management System), spočíva aj v tom, že je užívateľsky nenáročný a na trhu nájdete veľa firiem, ktoré vám poskytnú  jeho adminovanie. Rovnako vám ho ponúkame aj my – buď administráciu WordPress alebo zaškolenie, aby ste boli úplne nezávislý.

WordPress má proste milióny užívateľov po celom svete. • Aby mala webstránka jedinečný vzhľad, aby som sa nestretla s podobnou

WordPress ponúka množstvo originálnych šablón. Niektoré sú bezplatné, niektoré sú platené. Ak máte absolútne jedinečnú predstavu o dizajne vašej webstránky, pomocou vopred pripravených základných tém/šablón to možno vyriešiť oveľa rýchlejšie a lacnejšie, ako keby ste mali platiť separátne príplatky za ďalšiu grafiku. Ale ak si želáte mať naozaj niečo absolútne špecifické na mieru, vôbec nie je problém pripraviť ju s grafickým dizajnérom a napasovať ju na niektorú zo šablón/tém WordPress. • Aby mala profesionálne funkcie, ako napr. hromadné posielanie správ, správa objednávok, e-shop…

V každom prípade je programovanie jednotlivých funkcií vážnou úlohou, ktorá je časovo náročná a nákladná. V súčasnosti je však pre WordPress k dispozícii 57 077 bezplatných doplnkov (8.7.2020), ktoré zvládnu takmer akúkoľvek štandardnú úlohu.

 • Aby bola úspešná aj z marketingového hľadiska a mala dobré pozície vo vyhľadávačoch

Je prirodzené, že keď vytvoríme webstránku, očakávame, že nám prinesie späť čas, energiu a peniaze, ktoré sme do nej boli investovali, tj. bude komerčne úspešná. Tento zámer sa dá dosiahnuť pomocou externej a internej optimalizácie, budovaním odkazov a obsahu. Záleží aj na tom, ako je naprogramovaný kód samotnej webstránky. Výhoda webstránok vo WordPress spočíva aj v tom, že sú zväčša vo vyhľadávačoch už za dva týždne (pri použití relevantných kľúčových slov). Webstránky vo WordPress sa proste dajú veľmi ľahko optimalizovať.

 • Aby zaplatená suma bola priamo úmerná s prácou programátora

Toto je veľmi ťažká otázka. Neexistujú všeobecne akceptované normy pre tvorbu cien webstránok, nie je ľahké rozhodnúť sa, najmä pre outsidera, koľko času a energie daná úloha vyžiadala. Pre porovnanie – webstránky vo WordPress sú nákladovo efektívnejšie, pretože mnohé z ich funkcií sú už vytvorené, takže ich nemusia tvorcovia webstránok riešiť individuálne.

Ak teda sú pre vás dôležité tieto veci:

 • aby bola webstránka v čo najkratšom čase hotová,
 • aby bolo adminovanie webstránky jednoduché,
 • aby sa webstránka dala čo najjednoduchšie vyvíjať ďalej,
 • aby mala webstránka jedinečný vzhľad,
 • aby mala webstránka profesionálne funkcie,
 • aby bola webstránka úspešná,
 • aby bola nákladovo efektívna,

 tak vám  s radosťou odporúčame naše služby – tvorbu webstránok vo WordPress.

Comments are closed.