Registrácia, ale ako?

Skoršie som už písala o tom, že ako môžete držať kontakt so svojimi čitateľmi, ak máte WordPress stránku – teraz Vám predstavím podrobnejšie dva bezplatné moduly, ktoré môžete používať na tento cieľ.

Kto má aspoň trocha znalosti v online marketingu, ten vie: jednoducho potrebujete softvér na posielanie správ. Síce viacerí, veľakrát už pochovali, zato ešte stále táto metóda je najlepšia na to, aby sme čitateľov našej webovej stránky presvedčili, aby robili to, čo od nich očakávame. Márne, základné pravdy zostanú pravdami aj po dlhej dobe, a aj táto je taká: jedna interakcia nestačí, treba veľa kontaktov ku konverzii.

Vyššie uvedený úryvok je aj v príspevku pre členov klubu, ktorý som písala o jednom modulu. V súvislosti s týmto hneď vypíšem jednu hru :-)

V skoršom príspevku (“RSS, Feedburner, posielanie správ“) som vysvetlila, ktorá možnosť čo znamená a čo povoluje, teraz Vám predstavím dva jednoduché a bezplatné moduly, čím môžete spraviť tieto úlohy.

Prvý modul je Subscription Options, s ktorým môžete dať veľmi jednoducho do widgetu možnosť registrácie na tie služby, pomocou ktorého môžu Vás nasledovať Vaši čitatelia respektíve Vašu online aktivitu. Tento modul po inštalácii nevytvorí žiadnu menu položku, jednoducho vstúpte do menu Vzhľad -> Widgetek, a tam vyhľadajte widget Subscription Options. Stiahnite do bočného panela, a môžete vidieť nasledovné:

Subscription Options

Názov zadajte iba v tom prípade, ak je bočný stĺpec dostatočne široký a sú dostatočne malé písmená názvov, lebo ikony pridá bez sortörés vedľa názvu. Publikujú sa štyri ikony, prislúchajúce odkazy musíte zadať Vy: názov Vašej RSS je vo všeobecnosti adresa Vašej webovej stránky a za ním /feed, názov Feedburner môžete vykopírovať z Vášho Feedburner panela, ak používate túto službu, názov Vášho Twitteru a Facebooku určite poznáte.

Vyberte si aj farbu k ikonám – modul obsahuje dvanásť dopredu definovaných farieb. Po tomto musíte nastaviť už len, že aké veľké majú byť ikony, nezabudnite kliknúť na gombík Uložiť, a hneď môžete užívať výsledky Vašej práce, ako je možné vidieť aj tu:

Subscription Options výsledok

Druhým modulom je Subscribe2, k tomu patrí opravný balík, ale darmo, totiž niektoré widgety doslovne “sa zamotajú” s widgetom Subscribe2, a na túto chybu darmo napísal niekto iný (nie vývojár) opravu – ale žiaľ to nevyrieši problém, takže, naďalej nie je možné používať widget mód (neoznačte box patriaceotázke “Enable Subscribe2 Widget?”!). Ale odhliadnuc od tejto nepríjemnosti, je to dobrý modul.

Pomocou neho môžete vložiť do stránky (do statickej stránky) registračný formulár (odkaz na túto stránku môžete pridať do bočného stĺpca alebo aj do záhlavia), potom registrovaným môžete poslať oznámenie o príspevkoch (môžete nastaviť, či majú dostať o všetkých príspevkoch oznam, alebo iba o príspevkoch niektorej kategórie) alebo načasovaný súhrn (napríklad denne jeden, ak publikujete veľa príspevkov, alebo týždenne jeden, ak píšete zriedkavo), môžete napísať text oznamovacích správ, a môžete zadať, či do správy má dostať celý text príspevku alebo iba zhrnutie.

Všetky možnosti nájdete vo vlastnej menu položke modulu pod Subscribe2,. Pod Your Subscriptions, nebudete môcť klasifikovať, obsluhovať svojich registrovaných užívateľov, ale svoje registrácie – t.j. toto isté vidia aj registrovaní užívatelia Vašej webovej stránky, tu vedia zmeniť vlastné nastavenia: či chcú dostať html alebo textovú správu, že na ktoré kategórie sú registrovaní, a či chcú oznámenie o tom, keď sa vytvorí nová kategória. Registrovaných užívateľov môžete vidieť pod menu položkou Subscribers. Ak by ste nechceli posielať automatické oznámenie o príspevkoch, ale zvlášť, ručný oznam, to môžete spraviť pod menu položkou Články, kde musíte zaškrtnúť možnosť Subscribe2 Notification Override.

Subscribe2

A nakoniec hra: viete, ktorý je ten modul, na ktorý sa vzťahuje nasledovný popis: “obsluhuje stúpenecké správy “ (t.j. viete nastaviť takú sériu správ, ktorý pošle prvú správu o x deň v porovnaní dňa registrácie, o y deň druhú správu a tak ďalej), ba dokonca, tieto správy môžu byť aj WordPress príspevky, len priraďte ich do zvláštnej kategórie, a zadaj systému, aby poslal túto kategóriu po príspevkoch. Môžete používať aj také príspevky, ktoré ste publikovali skoršie, len musíte nastaviť, aby boli súčasťou vybratej kategórie.” (Členovia klubu nemôžu hrať, lebo tento popis som publikovala na uzavretej stránke!)

Ten, kto úspešne vyrieši, dostane darček! :-) (Ešte neviem, čo to bude, ale vymyslím – alebo môžete mi dať aj Vy nápady :-) )

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *