Vytvorenie predajnej stránky vo WordPress

Ak máte webovú stránku s obchodným zameraním, možno budete potrebovať stránku s jedinou úlohou: napríklad povzbudiť čitateľov, aby sa zaregistrovali, alebo si niečo objednali, alebo byť cieľovou stránkou internetovej reklamy (cudzím slovom landing page). V redakčnom systéme WordPress si môžete vytvoriť takéto tzv. predajné stránky ľahko.

pokračovať v čítaní

Vlastný registračný formulár

Je vaša registračná / prihlasovacia stránka nezáživná? Vylepšite si ju so svojim logom, vypýtajte si ďalšie údaje, povoľte užívateľom, aby si mohli zadať vlastné heslo, sťažte prácu robotom s captcha, alebo nech zaplatia za registráciu s PayPal! Modul s názvom Pie Register má veľa možností nastavenia.

pokračovať v čítaní

Hurá, sťahujeme sa

Aj pri obozretnom vyberaní poskytovateľa webhostingu sa hocikomu môže stať, že svoju pekne spravenú WordPress webovú stránku bude z nejakého dôvodu potrebovať presťahovať na nový webhosting. Pretože tu nejde iba o niekoľko html stránok, ale o redakčný systém, nestačí iba skopírovať súbory, ktoré sú na vašom webhostingu. Netreba sa však…

pokračovať v čítaní

E-shop v systéme WordPress

Asi sa nemýlim, ak si myslím to, že viacerých z vás zaujíma táto téma: ako je možné pohodlne, automatizovane predávať na webovej stránke v systéme WordPress? Na túto úlohu možno nájsť viacero bezplatných a spoplatnených e-shop modulov, každý má svoje prednosti a nedostatky. Ako si máme vybrať e-shop?

pokračovať v čítaní

Oprávnenia, roly užívateľov

WordPress pozná päť rôznych užívateľských ról: užívateľ systému môže byť Administrátor, Editor, Autor, Prispievateľ a Odberateľ. Oni môžu do rôznej miery vstúpiť do webovej stránky alebo do editovania blogu. Je však riešenie aj na to, ak chcete vašim čitateľom dať rôzne členské roly, aby každý mohol vidieť iba ten obsah, ktorý určujete im.

pokračovať v čítaní

Jeden príjemný modul pre hlasovanie

Pokročilým používateľom WordPress toto zrejme nebude prekvapením, ale pre novorodencov je každý žart nový  – a v tomto prípade som bola ja novorodencom. Dneska som mala trocha času, a vyskúšala som modul vytvárania hlasovaní WP-Polls. Je naozaj jednoduché ho používať, a dostanete pekný výsledok.

pokračovať v čítaní

Vytvorenie vlasnej menu štruktúry

Skoršie som už písala o tom, že vo WordPress sa dá vytvoriť najjednoduchšie menu z kategórií a statických stránok, toto najviac tém spraví aj samostatne. Avšak je možnosť aj na vytvorenie vlastnej menu štruktúre, a to s dvoma spôsobmi: pomocou jedného html widgetu, alebo novšie – od vyjdenia verzie 3.0 – pomocou funkcie Menu.

pokračovať v čítaní