Breadcrumbs – omrvinky

Nebudem teraz písať o Jankovi a Marienke, hoci zablúdiť môžu aj iní, a nielen v lese. Ak máte zložitú webovú stránku, môže sa stať, že váš návštevník netrafí naspäť na miesto, odkiaľ vychádzal. V tomto prípade je veľmi užitočná funkcia „omrvinky“, to jest breadcrumbs – ktorá môže byť výhodná aj z hľadiska optimalizácie pre vyhľadávače.

Niektoré témy (väčšinou prémiové, t. j. spoplatnené, ako napr. Elegant Themes) už túto funkciu majú v základnom nastavení, ale existujú na ňu, samozrejme, aj moduly. Keď si na stránke https://wordpress.org/extend/plugins/ dáte vyhľadať slovo breadcrumbs, dostanete niekoľko kusov.

Niekoľko z nich som si pozrela a niektoré stačí iba zapnúť a „omrvinky“ sa objavia automaticky, a pri niektorých treba vložiť do súboru header.php alebo index.php svojej témy krátky kód. Moja rada platí aj teraz: stiahnite si niektorý, aktivujte ho, vyskúšajte, a keď sa vám páči, nechajte si ho, ak nie, nájdite si iný. Kým nie je isté, že neexistuje hotové riešenie, dovtedy sa neoplatí hrabať v kóde, prepisovať a nastavovať.

Ale o stupeň lepším riešením je téma, ktorá aj toto ovláda už v základnom nastavení… 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *