Značka: stránky

  • Ak máte webovú stránku s obchodným zameraním, možno budete potrebovať stránku s jedinou úlohou: napríklad povzbudiť čitateľov, aby sa zaregistrovali, alebo si niečo objednali, alebo byť cieľovou stránkou internetovej reklamy (cudzím slovom landing page). V redakčnom systéme WordPress si môžete vytvoriť takéto tzv. predajné stránky ľahko.

  • Skoršie som už písala o tom, že vo WordPress sa dá vytvoriť najjednoduchšie menu z kategórií a statických stránok, toto najviac tém spraví aj samostatne. Avšak je možnosť aj na vytvorenie vlastnej menu štruktúre, a to s dvoma spôsobmi: pomocou jedného html widgetu, alebo novšie – od vyjdenia verzie 3.0 – pomocou funkcie Menu.

  • Chcela by som verejne zodpovedať jednu otázku, ktorá v poslednej dobe sa častokrát vynorí. Viacerí sa pýtali, že ako sa dá vytvoriť skrytú stránku vo WordPress, teda čo je potrebné spraviť, ak by vysvetlili jednú danú tému v príspevku, ale to by nemohol vidieť každý, iba ten, kto na to má právo.

  • Tí, ktorí nepoznajú WordPress, iba o ňom počuli, tí sa takto obávajú: ale ja nechcem blog, ja chcem “normálnu” webovú stránku! Vy už zrejme viete, že WordPress je oveľa viac ako nástroj pre blogy, ale to asi ešte ste nevedeli, že sa dá vypnúť bočný panel, ktorý je najdôležitejším prvkom „výzoru blogu“. Pozrime sa ako!

  • Častokrát sa ma spýtajú, či sa dajú vytvoriť “menu položky” vo WordPress. Samozrejme sa dá, síce systém nemá akurát túto logiku. Vo všeobecnosti WordPress ošetruje dva typy “menu položiek”, a tieto (ako sme si už mohli zvyknúť) sa dajú veľmi pružne prispôsobiť.