Vlastný registračný formulár

Je vaša registračná / prihlasovacia stránka nezáživná? Vylepšite si ju so svojim logom, vypýtajte si ďalšie údaje, povoľte užívateľom, aby si mohli zadať vlastné heslo, sťažte prácu robotom s captcha, alebo nech zaplatia za registráciu s PayPal! Modul s názvom Pie Register má veľa možností nastavenia.

pokračovať v čítaní

Ešte trocha bočného stĺpca

Budem pokračovať v príspevku, ktorý som napísala pred týždňom o tom, ako môžeme miešať v bočnom paneli widgety s programovanými časťami. Teraz vám predstavím ten modul, s ktorým si veľmi jednoducho môžeme nastaviť, kde (na ktorej stránke) sa v bočnom paneli ukážu naše jednotlivé widgety.

pokračovať v čítaní

Globalizácia a lokalizácia

Väčšine ľudí znie otázka “Ktorý je môj obľúbený Gettext PO editor?” podobne akoby ste sa ich opýtali, kedy je najlepší čas ísť k zubárovi… Bohužiaľ, už si nepamätám, kde som to čítala, ale tento výrok vynikajúco charakterizoval aj moje pocity, keď som sa prvýkrát stretla s úskaliami “korektného” poslovenčenia tém…

pokračovať v čítaní

Prispôsobenie bočného stĺpca

Najviac tém dostaneme tak, že v bočnom stĺpci je už niekoľko dopredu pripravených vecí (posledné príspevky, posledné komentáre, archív, kalendár, a tak ďalej), a keď máme štastie, zvykol sa vytvoriť aj vlastná menu položka, kde môžeme nastaviť veľa vecí ohľadne tohto. Tento bočný stĺpec však zmizne, ak začneme používať WordPressom…

pokračovať v čítaní

Vytvorenie vyzdvihnutých príspevkov

V niektorých témach (napríklad vo väčšine NewWPThemes tém) je dosiahnuteľná funkcia vyzdvihnutých (po anglicky featured) príspevkov, pomocou ktorých najdôležitejšie veci môžete dať nad plochu príspevkov, môžete predstaviť spojené s premietaním. V dnešnom príspevku zhrniem, že ako treba nastaviť túto funkciu.

pokračovať v čítaní