Nastavenie obrazovky

Pri vstupe do administračného rozhrania môžeš na Nástenke vidieť veľa boxov, ktoré sa snažia upútať tvoju pozornosť – a spomaľujú načítanie redakčného systému. V základnom nastavení tu nájdeš okrem boxu s názvom „Rýchly prehľad“ ešte niekoľko ďalších boxov, ktoré väčšinou nepotrebuješ. Dokonca aj veľa modulov sa sem nasťahuje so svojim boxom.

pokračovať v čítaní

Skúšame a zaostrujeme

Keď vytvárate webovú stránku v systéme WordPress, môže sa stať, že nechcete všetko hneď zdieľať obecenstvu – lenže u online editore to nie je ani tak ľahké. Samozrejme môžete inštalovať localhost server na vlastný počítač, ale ak sa necítite profíkom vo svete počítačovom, tak možno viac sa vám páčilo iné riešenie. Naštastie…

pokračovať v čítaní

Moduly k štartu

Pružnosť a mnohostrannosť systému WordPress zabezpečujú dosiahnuteľné moduly v širokom spektre. Tieto vo všeobecnosti (ako samotný systém a najviac tém) sú bezplatné pri používaní na osobné aj komerčné účely (síce sú výnimky). Ktoré sú najdôležitejšie, ktoré sa oplatí nainštalovať už pri štarte?

pokračovať v čítaní

Aktualizácia jedným klikom?!

Konečne ste hotoví s inštaláciou, nastavili ste si svoju tému, napísali prvé príspevky. Medzitým vysvitlo, aké moduly budete potrebovať, aj tie ste si nainštalovali a nastavili. A jedného rána šťastní vstúpite do svojho administračného rozhrania – a úsmev vám primrzne na tvári. V hornej časti obrazovky sa počas noci objavil znervózňujúci žltý pás a v ňom nápis: WordPress verzia 100.000 je dosiahnuteľná Inštalácia aktualizácie jedným klikom teraz! A navyše aj pri menu položke Moduly je zvláštne číslo vo farebnom štvorčeku, a keď si naň kliknete, vyjde najavo, že aj moduly treba aktualizovať.

pokračovať v čítaní