Značka: pre začiatočníkov

  • Ak sa iba učíte používať systém WordPress, možno ešte nechcete investovať do niečoho takého, ako je vlastná doména a vlastný webhosting. V prípade obchodnej stránky Vám však v žiadnom prípade neodporúčam, aby ste používali bezplatný webhosting, pretože to veľmi oslabuje dôveru návštevníka stránky („mám dať svoje peniaze firme, ktorá nemá ani na webovú stránku?“). Ale…

  • Chcela by som verejne zodpovedať jednu otázku, ktorá v poslednej dobe sa častokrát vynorí. Viacerí sa pýtali, že ako sa dá vytvoriť skrytú stránku vo WordPress, teda čo je potrebné spraviť, ak by vysvetlili jednú danú tému v príspevku, ale to by nemohol vidieť každý, iba ten, kto na to má právo.

  • Naozaj veľmi mám rada WordPresst, ale s jeho editorom nie som zmierená. Veľa sa s ním zápasím, aby príspevky vyzerali presne tak, ako si to ja predstavujem. Má však jednu takú funkciu, ktorá prirástla k môjmu srdcu: je to vpichnutie gombíka “čítať ďalej…” respektíve “more”.

  • Istota je istota

    Teraz Vám napíšem o bezpečnostných otázkach WordPress. Jedna-dva vecí som Vám už o tom písala (výmena užívateľa admin, držanie atríbút súborov na 644 a podobne), ale teraz by som chcela tu, vo WP-Škole  publikovať ten postup, ktorý som čítala v jednom zahraničnom blogu o ochrane vstupnej stránky. Je to dôležité vedieť!

  • Častokrát sa ma spýtajú, či sa dajú vytvoriť “menu položky” vo WordPress. Samozrejme sa dá, síce systém nemá akurát túto logiku. Vo všeobecnosti WordPress ošetruje dva typy “menu položiek”, a tieto (ako sme si už mohli zvyknúť) sa dajú veľmi pružne prispôsobiť.