Vpichnutie gombíka „čítať ďalej…“

Naozaj veľmi mám rada WordPress, ale s jeho editorom nie som zmierená. Veľa sa s ním zápasím, aby príspevky vyzerali presne tak, ako si to ja predstavujem. Má však jednu takú funkciu, ktorá prirástla k môjmu srdcu: je to vpichnutie gombíka “čítať ďalej…” respektíve “more”.

Viem, je to veľmi základná informácia, ale veľa ľudí zo začiatočníkov sa čuduje, keď poviem, ako to funguje. totiž nie je jednoznačné, že sa tu dá urobiť takéto niečo, a ani to, že ako.

Hovorím o tom, že nie je veľmi pekné, ak na hlavnej stránke sa objaví celý text príspevku, veď ak nepíšeme dvojradové príspevky, tak naši čitatelia musia rolovať na koniec sveta, ak chcú pozrieť hoci aj príspevok z tretieho dňa dozadu. Je oveľa krajší a prehľadnejší náš blog, ak na hlavnej stránke je možné vidieť iba časť príspevku, výťah, a kvôli prečítanie ostatnej časti príspevku treba kliknúť raz. (Z marketingového hľadisko nie je to vždy dobré, veď každý nátlak kliknúť si zhoršuje konverziu, ale ak dobre zoslohujeme výťah, tak koho to zaujíma, tak ten aj tak bude čítať ďalej, aj keď treba kliknúť kvôli tomu.)

Je dôležité vedieť, že nehovorím o texte zapísaného do Zhrnutia pod editorom – je to výťah pre RSS (v menupoložke Nastavenia -> Čítanie je možné nastaviť, aby čitatelia RSS dostali celý príspevok, alebo iba výťah z neho).

Ku gombíku “more” sa môžeme dostať tak, že začneme písať text a keď už máme začiatok, podstatou je, vtedy stalčíme raz Entert (nový odsek), potom s výberom z ikoniek nad editorom z ľava 9. (vedľa vložiť/upraviť odkaz / odstrániť odkaz) sa objaví v príspevku bledá čiara a na konci vpravo nápis “more”. Po tomto môžeme pokračovať v písaní príspevku; časť nad čiarou sa objaví aj na hlavnej stránke, text pod tým iba vtedy, ak čitateľ klikne na gombík „čítam ďalej…”.

more gomb

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *