Často kladené otázky: systém členstva vs. systém predplatného

Aké témy môžeš použiť, aby dobre fungoval systém členstva alebo predaj digitálnych produktov?

Ak zvládnuť učivo tvojej témy trvá dlhšie, alebo ak je veľmi rôznorodé, môžeš neustále vytvárať nový obsah, alebo je dôležitá podpora, potom môže veľmi dobre fungovať systém členstva. Mesačné predplatné je tiež dobrou voľbou vtedy, ak sa obsah, ktorý poskytuješ mesačne, týka rovnakej témy, ale je prekvapením.

Ak má však téma počiatočný a konečný bod (napr. rez 10 druhov ovocných stromov), je lepšie vytvoriť materiál ako samostatný online kurz, prípadne poskytnúť platbu na splátky.

Ako funguje systém členstva?

Pri online kurzoch (samostatných kurzoch) obsah zadefinuješ časovo alebo rozsahom vopred (napr. 10 týždňov alebo 6 modulov). 

Pri modeli členstva môžeš poskytnúť prístup k rôznemu obsahu mimo kurzu, ako sú fóra, online workshopy a dokonca aj zľavy, a tieto môžeš neustále rozširovať.

Aké sú jednotlivé prvky systému?

Systém členstva je založený na nástroji Mentortools.

Objednávanie, platby a prístup koordinuje FAPI.

Kreditnou kartou môžeš zaplatiť prostredníctvom služby GoPay, ThePay, ComGate, Pays, Stripe, GP Webpay), prípadne pomocou služby Twisto alebo z prepojeného bankového účtu.

Odosielanie informačných e-mailov zabezpečuje služba SmartEmailing.

systém členstva - wp-skola

Čo znamená plná automatizácia?

Predaj, overovanie práv, udeľovanie alebo blokovanie prístupu, fakturácia, zasielanie potrebných informačných e-mailov, mesačné inkaso z tvojej kreditnej karty (s faktúrou, notifikačným e-mailom) – všetko prebieha automaticky na pozadí, nemusíš to robiť ty!

Ako môžu zákazníci získať prístup k obsahu?

Pri online kurzoch získa tvoj zákazník po jednorazovej platbe zvyčajne doživotný prístup k obsahu. V tomto prípade ide len o technickú záležitosť, ak ponúkneš aj možnosť splátok.

V prípade členského systému cena je nižšia, ale zákazník musí platiť mesačne a prístup mu platí len dovtedy, kým má predplatné aktívne.

Aké sú výhody členských systémov?

Dostupnosť obsahu väčšiemu počtu zákazníkov, vďaka nižšej sume. Každý predplatiteľ sa môže rozhodnúť, ako dlho si udrží členstvo.

Pre teba, ako tvorcu predplatného, môže byť jednoduchšie začať bez toho, aby si mala k dispozícii konečný, hotový produkt. Obsah môžeš neustále vyvíjať. S členmi môžeš nadviazať užší vzťah, ako keby „len“ sledovali tvoj online kurz. Ak členovia platia predplatné počas relatívne dlhého obdobia, môžeš si zabezpečiť pravidelný príjem.

Na rozdiel od poradenstva, osobného školenia a realizácie nie je rast tvojho podnikania obmedzený časom, ktorý môžeš venovať tejto činnosti.

Aké sú nevýhody členských systémov?

Vytvorenie automatizovaného systému členstva je technicky náročnejšie a zložitejšie (ale zákazníci by si nemali nič všimnúť).

Jeho prevádzkovanie znamená väčšie odhodlanie ako len jednoduchý online kurz. Musíš neustále pracovať na tom, aby si si udržala členov, pretože budovať a udržiavať vzťahy s nimi je nevyhnutnosťou.

Rýchle finančné ciele môžeš dosahovať pomalšie, v porovnaní s online kurzami s vyššou hodnotou, ktoré môžu generovať viac jednorazových príjmov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *