Dajme obraz našej webovej stránke!

Jedna fotka je viac , ako tisíc slov – sa hovorí, ktorý ste už počuli určite veľakrát. V editore príspevkov (alebo stránok) ste sa už určite stretli s malými fotkami nad ikonami (a vedľa nich s nápisom Pridať súbor / Vložiť), kliknutím na nich môžete pridať fotky, videá, hlasové nahrávky ku svojim príspevkom. Ale ako viete pridať fotku napríklad do bočného stĺpca?

Existuje na to viac vhodných metód – začnime s najjednoduchšou, ktorú tí, ktorí nevedia programovať v html a ani nechú sa naučiť, ani trocha, kľudne môžu preskočiť :-)

Html kód vloženie fotky vyzerá takto:

<img src=”https://www.domainovemeno.sk/fotky/nazovfotky.jpg” alt=”krátky popis fotky>

Teda, ak doplníte niekde na webhosting fotku, a potom do bočného stĺpca pridáte Text/HTML widget, a do toho napíšete tento kód (zrejme s potrebnými úpravami, ktoré sa týkajú Vašej fotky), tak sa fotka objaví.

Ak nechcete písať kód, a/alebo chcete aj text vedľa alebo pod fotky, a aby fotky bola odkazom, atď., tak Vám môžem ponúknuť dva moduly. Jeden je užitočný vtedy, ak chcete písať niečo o sebe a máte Gravatar účet, druhý môžete používať pri vložení hocijakej fotky.

Prvým modulom je Gravatar Widget (kliknutím na odkaz si môžete stiahnuť, ale môžete si vyhľadať aj cez Nástenku, v menu položke Moduly -> Pridať nový, a hneď si môžete aj nainštalovať). Ak zapnete, objaví sa medzi widgetmi s názvom Gravatar, toto si stiahnete do bočného stĺpca a tam si môžete zadať svoju e-mailovú adresu, s ktorou ste sa registrovali na stránke gravatar.com, a miery fotky, nastavenia, a jeden odkaz: kam sa má dostať čitateľ, ak klikne na fotku. Nakoniec si môžete pridať text, ktorý sa objaví pod fotkou.

(Nepatrí sem, ale dovoľte mi pripomenúť modul Recent Comments with Gravatar, s ktorým vo widgete Najnovšie komentáre môžete nastaviť, aby Gravatary tých, ktorý napíšu komentár.)

Druhý, dobre použiteľný modul je Image Widget – stiahnutím do bočného stĺpca pridáte fotku do bočného stĺpca tým istým spôsobom, ako v editore, a môžete zadať miery fotky, môžete prispôsobiť, nad fotku názov, pod ňu text – teda ponúka úplnú, pohodlnú službu.

Ak máte k tomuto podobné obľúbené moduly (hoci je spojené fotkami, hoci inými pohodlnými službami), tak nebrzdi, predstavte ich medzi komentármi!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *