Pomenujte svoj web!

Dobre znejúca, ľahko zapamätateľná doména bez diakritiky je polovica úspechu. Môžete si zvoliť .sk, .com, .eu alebo iné rozšírenia.

Vysvetlenie základných pojmov:

Doménové meno

Všetky webové stránky na internete majú tzv. IP adresu, ktorá slúži na rovnaký účel ako súradnice GPS obchodu, aby sme ho našli. Avšak, rovnako ako v každodennom živote, nepoužívame súradnice GPS, ale adresy (názov mesta, názov ulice, číslo domu), tak isto na internete odkazujeme na webovú stránku s zrozumiteľným názvom „v ľudskom jazyku“, toto je názov domény.

Webhosting

Webhosting zabezpečuje prevádzku webovej stránky. Je to v podstate prenájom servera, kde sú uložené súbory webovej stránky.  Obsah webovej stránky pozostáva zo súborov rovnakým spôsobom ako všetky informácie o počítači. Potrebujú tiež priečinok podobný našej pracovnej ploche. Náš priečinok, ktorý je fyzicky vzdialený od nás na webhostingu, je náš úložný priestor, ktorý je v skutočnosti v špeciálnych podmienkach – v klimatizovanej miestnosti, chránenej proti napätiu, na vysokovýkonnom počítači, tzv. serveri.

Kľúčové informácie o názvoch domén:

Adresa vašej webovej stránky, názov domény nebude vaše vlastníctvo, môžete si ju prenajať iba od svojho poskytovateľa internetových služieb. Viac informácií o názvov domén nájdete tu »

Doména je platná zväčša 1 rok. Následne ju môže jej majiteľ predĺžiť alebo ju nechať expirovať, ak ju už nechce používať.

Odporúčame, aby ste si  technických a právnych dôvodov zaregistrovali domény prostredníctvom svojej firmy, resp. cez svoju osobu kvôli jednoduchšej správe domén.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *