Vy ste sa pýtali

Medzičasom sa vytvára materiál, ktorý obchádza dôkladne e-shopy, ktoré sú spojené s WordPressom. A krásy letných prázdnin aby som ani nespomínala :-) Po tom všetkom nie je čudo, ak zostane menej času na blogové príspevky, ale na komentáre a e-mailom poslané otázky vždy dám odpoveď. Z týchto som pozbierala niekoľko do kytice.

“Kúpila som tému. Na hlavnej stránke v záhlaví ide flash, v päte sú zas nastavené nejaké odkazy. Chcela by som, aby flash v záhlaví a odkazy v päte by sa objavili na každej stránke. Ako by sa to dalo vyriešiť?”

Je to závislé od témy, ale dá sa to nastaviť. Pravdepodobne existuje home.php alebo home-header.php súbor, ktorý v základe načíta systém iba v prípade hlavnej stránky. Toto treba prenastaviť tak, aby to vždy načítal. Hľadajte taký príkaz, že if(is_home()) – toto kontorluje, či je stránka hlavná stránka, a ak áno, potom nasledujúce časti toto nahrá. Ale môže sa stať aj to, že existuje menu na Nástenke, kde si môžete nastaviť, aby veci ktoré sa objavujú na hlavnej stránke boli na každej stránke, alebo nie. Toto môžete vidieť aj z toho, že nájdete príkaz get_theme_option, lebo potom to berie odtiaľ. Presnú odpoveď by som vedela dať iba zvnútra, z vašej Nástenky, ak dáte administrátorský prístup.

“Ja by som sa opierala u blogových príspevkov a u galérii na WordPress. Ak dobre rozumiem, u ostatných používaš statické stránky, ktoré potrebujem zvlášť zostavovať, však?”

Aj statické stránky môžete vyriešiť s WordPress. Na Nástenke v menu položke Stránky -> Pridať nový môžete ich zostavovať. Výzor týchto stránok zhotovuje page.php súbor. Môžete definovať viac druhov stránok, niektoré témy majú aj predpripravené, ale Vy sami tiež môžete vyrobiť. Pozrite sa tu na blogu článok s názvom Stránky bez bočného panela, tu vám ukážem aj to, keď nechcete iba statické stránky, ale netreba k nim ani bočný stĺpec, čo musíte robiť.

“Momentálne je iba jedna vec, ktorá je veľmi dôležitá to, aby fotky boli vertikálne pod sebou na boku stránky. Nedarí sa mi to, ale prečo?”

Chyba bola iba toľko, že ste používali príkaz li, takže ste robili zoznam, a fotku ste dali do vnútra tohto. Zoznam je vždy vtiahnutý na obidvoch stranách. Preto sa nedostali fotky až k okraju, ako tie dve fotky. Dala som vyššie, kde bol jednoducho odsek, a dala som horné margo, aby sa nedostali na text (margin-top: 20px;), takto stránka je krajšia.

Mimochodom sa oplatí písať justify, nie len preto, že vyzerá lepšie, ale aj preto, lebo iba v tom prípade viete pridať prázdny riadok. Napíšete jeden znak medzery a ENTER, a to aj zostane po uložení. Ak text nie je sorkizárt, a vynecháte jeden riadok, po uložení to zmizne, editor WordPress to prepíše.

Ako môžem mať dvojjazyčnú WordPress stránku?

Ak chcete aby ste mali celú stránku aj po anglicky, aj po slovensky, tak jednoducho musíte inštalovať 2x WordPress, s dvoma databázami, prvú napríklad do podmapy slovenský, druhú do podmapy anglický, z prvej spravíte export, importom to pridáte do druhej, a v novej všetko preložíte. Neskoršie potom všetky blogové príspevky napíšete v obidvoch jazykoch a prekopírujete na príslušné miesto.

Ak by ste potrebovali mať iba menu položky po anglicky, to neviem :-) – aj keď nevidím veľa zmyslu, aby boli po anglicky iba menu položky, a obsah po slovensky (výnimkou je, ak sa jedná iba o obrázky :-) ).

Obrázok anglickej vlajky prekopírujete na webhosting, kam ste zvykli obrázky, a musíte pridak odkaz na fotku fo súboru header.php, ale že presne kam, to určuje vaša téma.

Akým technickým parametrom treba vyhovieť k tomu, aby som mohol/-la mať WordPress stránku?

Budete k tomu potrebovať štyri veci: jedno domainové meno, jeden webhosting, jedna MySQL databáza, a softvér WordPress. Naša firma SADOBA s.r.o. toto všetko vie zabezpečiť.

Našim obľúbeným úslovím je: “Sme dostatočne veľkí na to, aby sme vám poskytovali dobré služby, ale dosť malí na to, aby sme boli schopný s našimi klientmi jednať osobne.”

Konkrétnejšie :-) :

Registrácia domainového mena;

Udržiavanie domainového mena;

Webhosting, so subdomainami, s e-mailovými adresami, s SQL databázami, s FTP pripojením, php, cgi, javascript, atď.;

Webhosting na subdomaine: a názvom typu https://vasadomena.webfirma.sk na prvý mesiac bezplatne;

Nastavenie webhostingu: heslá, práva, nastavenie e-mailých adries, nastavenie databáz bezplatný;

Inštalácia WordPress redakčného systému: najnovšia slovenská verzia s najdôležitejšími modulmi, ak si objednáte u nás webhosting, tak je bezplatné.

A teraz môže prísť Vaša otázka: čo spôsobuje pre Vás najväčší problém v tomto momente?

Pýtajte sa, odpoviem! :-)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *