WordPress vs iné blogy

“Jeden prsteň nad všetkými” – alebo naozaj je WordPress spásonosným riešením?

Možno vás prekvapí, že na blogu, ktorý je hlavne o WordPresse, hneď prvý článok je o tom, či sa naozaj oplatí si vybrať tento systém. Ale mám dôvod, prečo začínam práve s touto témou.

Je to nepochybnou skutočnosťou, že WordPress nie je jediným blogovacím systémom, ani jediným redakčným systémom (content managing system – CMS) na trhu, a navyše nie je jediným bezplatným. Aj ostatné systémy sa dajú neuveriteľne ľahko obsluhovať a prispôsobiť, niektoré sú veľmi jednoduché, inými sa dajú vytvoriť mimoriadne zložité portály (len aby ste vydržali dovtedy, kým pochopíte ich fungovanie). Rozdiel teda nie je v tomto – nedá sa povedať, že na tomto poli je WordPress lepší ako ostatné.

Má však jednu vlastnosť, vďaka ktorej je v každom prípade na prvom mieste oproti svojim súperom.

Touto vlastnosťou alebo faktom je spoločenstvo, ktoré sa okolo neho vytvorilo. Totiž, kým napr. blogger.com (jeden z najúspešnejších bezplatných systémov na písanie blogu) rozvíjajú programátori majiteľov firmy, WordPress systém rozvíja prakticky celý svet! Trochu prehnane, samozrejme, ale faktom je, že ak sa vyskytne nejaký problém vo WP alebo základný systém neobsahuje nejakú funkciu, hneď sú v pohotovosti stovky a tisíce používateľov – alebo je možné nájsť modul, ktorý vyrieši daný problém.

Dá sa diskutovať o tom, ktorý CMS si vybrať (ja už medzi ne zaraďujem aj WordPress, lebo teraz už vie oveľa viac ako spravovať blog). Jedným je sympatický a druhým nie. Niektorí chcú najjednoduchší systém, iní majú čas a energiu naučiť sa zložitejší, ale jedno je isté: používa ho veľa ľudí a sila ich spoločenstva veľmi pomáha nováčikom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *