Nastavenie obrazovky

Pri vstupe do administračného rozhrania môžeš na Nástenke vidieť veľa boxov, ktoré sa snažia upútať tvoju pozornosť – a spomaľujú načítanie redakčného systému. V základnom nastavení tu nájdeš okrem boxu s názvom „Rýchly prehľad“ ešte niekoľko ďalších boxov, ktoré väčšinou nepotrebuješ. Dokonca aj veľa modulov sa sem nasťahuje so svojim boxom.

Nastavenie obrazovky

„Rýchly prehľad“ sa oplatí nechať hlavne preto, že Akismet tu uvádza informácie o spamoch; užitočný je tiež box Google Analyticatora, v ktorom vidíš štatistiku návštevnosti stránky (ak máš tento modul nainštalovaný), a je dobré mať pred očami aj „Aktivity“. Ostatné (Rýchly koncept, WordPress novinky, Vitajte, atď) obyčajne nepotrebuješ, iba zaberajú miesto a spomaľujú načítanie. Dá sa ich zbaviť?

Samozrejme (veď okrem iného, preto máme radi WordPress, že sa dá veľmi pružne prispôsobiť našim požiadavkám) – navrchu Nástenky si všimni nápis „Možnosti zobrazenia“; ak naň klikneš, „roleta sa otvorí“ a fajkami pri jednotlivých boxoch si môžeš označiť, ktorý chceš vidieť a ktorý nie. To sa dá hocikedy zmeniť, takže ak si to neskôr rozmyslíš, znova si môžeš prerobiť okno svojej Nástenky.

Nastavenie obrazovky Nástenky

Po nastavení klikni znova na nápis „Možnosti zobrazenia“ a roleta sa zatvorí. Potom si boxy môžeš jednoducho myšou chytiť a pretiahnuť na miesto, kde ich chceš mať (so stále stlačeným tlačidlom myši a ťahaním).

Podobným spôsobom môžeš usporiadať svoju obrazovku aj v Článkoch, resp. Stránkach (v obidvoch položkách menu to treba nastaviť zvlášť), veď aj tu je veľa boxov, ktoré väčšinou nepoužívaš.

Nastavenie obrazovky článkov

Ak na tvoju stránku píše články viac ľudí, jednotliví používatelia si môžu svoje boxy nastaviť sami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *