Prispôsobenie bočného stĺpca

Najviac tém dostaneme tak, že v bočnom stĺpci je už niekoľko dopredu pripravených vecí (posledné príspevky, posledné komentáre, archív, kalendár, a tak ďalej), a keď máme štastie, zvykol sa vytvoriť aj vlastná menu položka, kde môžeme nastaviť veľa vecí ohľadne tohto. Tento bočný stĺpec však zmizne, ak začneme používať WordPressom dopredu vytvorené widgety, napriek tomu, že veľa tém tvrdí o sebe, že on je “widget-ready”, t.j. je schpný toto obsluhovať.

V skutočnosti výraz “widget-ready” znamená toľko, že časť bočného stĺpca zostane vždy viditeľný, či už používame widgety, či nie, druhá časť sa však delí s widgetmi – ak sú nastavené widgety, tak sa objavia tie, ak nie, tak zostane v platnosti pôvodný bočný stĺpec. Ak toto už vieme, tak máme vedieť iba toľko, že ako sa rozhoduje: ktorá časť bude v každom prípade viditeľná.

V kóde bočného stĺpca (sidebar.php), ktorý môžeme pozrieť a prepísať podľa potreby pod menu položkou Vzhľad -> Editor, treba nájsť nasledujúci riadok:

<?php if ( !function_exists(‘dynamic_sidebar’) || !dynamic_sidebar() ) : ?>

Čo je pred týmto riadkom, sa objaví v každom prípade v bočnom stĺpci, či už máme widgety, či už nie. Čo je za ním, je to tá plocha, ktorý prepíšu widgety. (Za otáznou plochou stojí časť kódu <?php endif; ?>, teda ak aj za týmto je niečo, aj to sa objaví na stránke v každom prípade.)

Ak teda z prvkov, ktoré sú v bočnom stĺpci už predvolene, chceme niečo nechať, ale potrebujeme aj iné widgety, tak nemáme žiadnu inú úlohu, ako vyššie uvedenú časť kódu preložíme tam, odkedy chceme používať widgety. S touto jednoduchou metódou môžeme vytvoriť bočný stĺpec podľa našej chuti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *