Vloženie videí

Je ľahké vložiť videá do vašej WordPress stránky, ak používate také video, ktorý sa nachádza na YouTube. Lenže z marketingového hľadiska nie je úspešné, ak návštevníkov takto odsmerujete zo svojej stránky. Aké riešenie existuje? Existuje aj dvojaké (ba dokonca, určite aj viac, ale tieto sú najjednoduchšie :-) ).

Vloženie videí z YouTube nerobí problém, veď ponúkne html kód, ktorý slúži na vloženie (“embed” kód) – ak majiteľ videa to nezakázal. Vyzerá takto:

Vloženie YouTube videa

Kliknutím na gombík Zdielať –> Vložiť sa objaví malé okienko, kde môžete nastaviť vlastnosti videa, ktorý chcete vložiť: aký má byť veľký obrázok, akej farby má byť odhrávač, a čo je najdôležitejšie: či sa majú objaviť podobné videá (“Zobraziť navrhované videá po skončení videa”). Toto je hlavné: ak toto nemáte označené, potom po skočení videa návštevník nebude mať nutkanie, aby sa popozeral na YouTube, a už aj zabudol na Vašu stránku, ale pekne tam zostane, kde bol, veď nemá iné východisko!

Vloženie YouTube videa

Aj moje vložené videá sú týmto istým spôsobom vložené na stránky WP-Školy. Táto metóda má tri veľké výhody v mojich očiach: video nemusím ja uskladňovať, ale servery YouTube, teda z jednej strany usporím miesto na mojom webhostingu, z druhej strany je prehratie rýchlejšie takto, veď svetový systém na zdieľanie filmových súborov je vynalezený na túto úlohu. Treťou výhodou je to, že moje videá nájdu aj takí, ktorí vyhľadávajú na Youtube, plus dotanem pricházajú link na svoju stránku, teda má výhodu pri zvýšení návštevnosti a optimalizácie pre vyhľadávače. (Myslím si, že je to všeobecne známe, že YouTube, najčastejšie používaný vyhľadávača je vo vlastníctve Google – a to je možné si všimnúť aj vo výsledkoch vyhľadávania v Google.)

Druhou možnosťou je, ak svoje videá chceme uskladňovať na vlastných serveroch (toto spravme iba podľa možností s krátkymi videami, lebo môže byť veľmi pomalý), že nájdeme na internete kód na odohrávanie, napríklad pomocou Macromedial.

Ak poznáte ešte dobré metódy, podeľte sa o to s nami v komentároch! Ináč (takto na koniec prezradím aj korektné WordPress riešenie :-) ) existujú vynikajúce WordPress pluginy na doľaďovanie YouTube-videí: skoršie som mala rada Smart YouTube (neskoršie sa to pokazilo), teraz uprednostňujem už Viper’s Video Quicktags. Stiahnite si ho, zapnite a spoznajte ho!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *