Inštalácia WordPress pomocou admin panelu

Ak si si zakúpila webhosting u Webglobe, inštalácia WordPress pomocou admin panelu je jednoduchá a zvládneš nainštalovať priamo vo svojom admin paneli.

Potrebuješ sa prihlásiť do admin panelu a ak máš viac domén, tak si kliknúť na tú doménu, na ktorú chceš jedným klikom nainštalovať WordPress. Možnosť kliknutia na Inštalátor CMS nájdeš v položke Hosting, v podpoložke Web.

instalácia WordPress pomocou admin panelu – wp-skola

Zobrazia sa ti možnosti inštalácie, z ktorých vyber WordPress, kliknutím na tlačítko inštalovať.

zoznam inštalátorov cms (WordPress) pomocou admin panelu – wp-skola

Vyplň svoje prihlasovacie meno, heslo (podľa kritérií) a administračnú e-mailovú adresu na ktorú budeš dostávať rôzne správy. Prednastavený je slovenský jazyk, ale môžeš si ho zmeniť, ak by si chcela iný. Ak neinštaluješ WordPress na subdoménu, nechaj pole Cieľovú cestu inštalácie prázdne. Pole Adresár odporúčam ponechať prázdne. Potom stačí kliknúť na Uložiť a systém nainštaluje WordPress za teba. Systém ťa informuje, že požiadavka na inštaláciu WordPress na adresu vasedomenovemeno.sk bola odoslaná.

vyplnenie údajov inštalácie WordPress pomocou admin panelu – wp-skola

Gratulujem, nainštalovala si WordPress. Ak máš WordPress nainštalovaný na vybratú doménu, v prehľade požiadaviek uvidíš zoznam zadaných požiadaviek a stav nainštalovania má byť „Hotovo“.

prehľad požiadaviek na inštaláciu CMS – wp-skola

Prihlásiť sa môžeš tak, že do prehliadača napíšeš názov svojej domény a zaňho napíšeš /wp-login.php (napr. vasadomena.sk/wp-login.php).

Budeš vidieť prihlasovanie do WordPress. Stačí ak zadáš meno a heslo, ktoré si si vybrala pri inštalovaní a si vo vnútri adminu svojho webu, na Nástenke.

prihlásenie sa do adminu webu vo WordPress – wp-skola

Ak ešte nerozumieš tomu, o čom som písala, alebo chceš, aby som ťa naučila ako spravovať webstránku vo WordPress, tak si môžeš objednať službu výučby spravovania webu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *