Chráňte svoj obsah

Ak chceš ochrániť obsah svojho webu, existuje na to riešenie. Na jednej strane však môže frustrovať poctivých čitateľov, a na druhej strane nie je isté, že ochráni pred tými, ktorí chcú obsah silou mocou kradnúť. V tejto otázke musíš sa rozhodnúť sám. Ja som našla modul, ktorý ponúka riešenie.

Tým modulom je WP-CopyProtect [Protect your blog posts] a kliknutím sem si ho môžeš stiahnuť. Po inštalácii a aktivácii si vytvorí vlastnú položku v menu, a tam si ho môžeš nastaviť niekoľkými kliknutiami:

wp-copyprotect-wp-skola.png

Modul sám od seba nerobí nič, kým ho nenastavíš: môžeš zakázať kliknutie s pravým tlačidlom myši (Disable right click), a ak áno,  či má vypísať nejakú správu, alebo nie (show message); takisto môžeš zakázať vyznačenie textu na webstránke (Disable text selection).

ukazka-copyprotect-wp-skola.jpg