Presťahovanie blogu

Ak už niekde máte jeden blog, plný príspevkov a komentárov, určite sa vám nechce nechať ho len tak a začať blogovať niekde inde.

Dobrá správa je, že na to existuje riešenie, aj keď možno nie pre každého. “Veľký Brat” aj tu uprednostňuje svojich užívateľov.

Ak ste počúvli svoj vnútorný hlas alebo radu iných a spomedzi bezplatných poskytovateľov webhostingu ste si vybrali v minulosti Blogger, to jest bezplatný blog od Google, a teraz chcete pokračovať na vlastnom webhostingu vo WordPresse, mám pre vás veľmi dobrú správu: svoj blog z blogspot.com môžete do WordPressu importovať prakticky jedným klikom.

Na to treba urobiť nasledujúce kroky:

Naspodku menu položiek Nástenky, pod menu položkou Nástroje kliknutím na Import nájdete zoznam vecí, ktoré môžete importovať do WordPressu – a z týchto vecí je na prvom mieste Blogger. Kliknutím naň sa dostanete na nasledujúcu obrazovku:

PRIPOMIENKA: ak tu alebo v hociktorom inom príspevku, fotky nie sú presne také, ako teraz vidíte na nástenke WordPressu, je to preto, lebo systém sa priebežne aktualizuje a nezmení sa len “vnútorne”, ale aj “zvonka”. Podstata je však rovnaká, funkcie fungujú tak isto. Alebo prinajmenšom približne tak isto :-)

Import 1

(Upozornením, ktorý je napísané červenou farbou sa teraz nezaoberajte, o tom bude reč v nasledujúcom príspevku.)

Teraz kliknutím na tlačidlo “Povoliť” povolíte WordPressu, aby sa spojil s vaším Google-účtom. Najjednoduchšie je, ak sa už pred tým prihlásite do Google-účtu (s označením “Zostať prihlásený”). Potom vás privíta nasledovná obrazovka:

Import 2

Kliknite na tlačidlo “Povoliť prístup”, a tým prepojíte svoj WordPress blog s Bloggerom. O niekoľko sekúnd sa dostanete naspäť do adminu svojho WordPress blogu a privíta vás nasledujúci pohľad (aspoň mňa, lebo toto sú moje staré blogy :-)):

Import 3

Po tomto všetkom treba kliknúť na tlačidlo “Import” vedľa príslušného blogu a tým sa príspevky, komentáre a užívatelia dostanú do WordPressu. Na fotke vyššie môžete vidieť aj to, že ak by ste neskôr ešte písali do svojho starého blogu a chceli by ste importovať aj to, môžete to pokojne spraviť, lebo to, čo tam už je, sa neprevezme druhý raz, teda duplikácia je vylúčená.

Trochu problematickejšia je situácia, ak ste pri založení svojho blogu nepoužili Blogger. V tom prípade bude najjednoduchšie, ak bude posledný príspevok vášho blogu o tom, že ste sa presťahovali na vlastný webhosting, do vlastného WordPressu… a prilepíte tam odkaz, ktorý vedie na Váš nový blog. Verte mi, Vaši čitatelia si na to rýchlo zvyknú :-)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *