Vytvorenie vyzdvihnutých príspevkov

V niektorých témach (napríklad vo väčšine NewWPThemes tém) je dosiahnuteľná funkcia vyzdvihnutých (po anglicky featured) príspevkov, pomocou ktorých najdôležitejšie veci môžete dať nad plochu príspevkov, môžete predstaviť spojené s premietaním. V dnešnom príspevku zhrniem, že ako treba nastaviť túto funkciu.

Tieto témy vytvoria novú menu položku na Nástenke, v menu položke Vzhľad, v podmenu v tvare “Téma Neve Options”. Kliknutím na toto v prvej časti môžete nastaviť to, či premietanie povolujete alebo nie (Featured Posts Enabled?) – nechajte fajku, ak chcete, aby vyzdvihnutý príspevok sa objavil. Druhá otázka je o tom, že príspevky ktorej kategórie sa majú premietať (Featured Posts Category) – z rolovacej menu si vyberte vhodnú kategóriu.

Pod tým môžete vidieť vysvetlenie k tomu: “Last 5 posts form the selected category will be listed as featured in homepage“, to jest “Posledných 5 príspevkov danej kategórie budú premietané na webovej stránke”; potom nasleduje krátky popis o tom, že čo treba robiť potom: v kategórii všetkých vyzdvihnutých príspevkov, ktoré chcete publikovať v premietaní, treba pridať  Vlastné pole (nájdete v editore príspevkov), názov tohto má byť featured, a hodnota má byť cesta prislúhajúcej fotky (napríklad: https://www.vasadomena.sk/wp-content/media/nazovfotky.jpg). Popis tu udá aj miery fotky, aké má mať fotka.

S nastaveniami sme skončili, nezabudnite na spodku stránky gombík Save changes

Fotky patriace k vyzdvihnutým príspevkom (nech sú tak veľké, aké pred chvíľkou téma zadala!) pred použitím treba nahrať na webhosting. Toto môžete urobiť s dvoma spôsobmi: ak ste zvykli používať FTP-pripojenie, tak pomocou toho nahrajte niekam, a zapamätajte si názov podmapy a súboru (všakže, nepoužívate interpunkčné znamienka a veľké písmená pri názvov fotiek?), ak nie, tak pomocou Nástenky cez menu položku Média takisto môžete nahrať fotky do podmapy uploads, ako ste zvykli v editore príspevkov. Zapamätejte si názov fotky, respektíve to by bolo najlepšie, ak vyznačíte a pomocou Ctrl+C vykopírujete cestu fotky.

Potom vstúpte do menu Príspevkov, a otvorte ten príspevok, ktorý chcete dať medzi vyzdvihnuté. Zrolujte trochu nižšie k Vlastným poliam. Pod Názov zapíšte, že featured, pod Hodnotu skopírujte pomocou Ctrl+V cestu fotky, alebo zapíšte, ak ste nahrali pomocou FTP. Potom kliknite na gombík Pridať nové polia. Potom box featured sa uloží, a pod ním sa objaví nové, prázdne miesto.

Najmenej pri dvoch príspevkoch treba nastaviť k tomu, aby premietanie sa začalo, dovtedy táto možnosť sa neobjaví na vrchu blogu. Ak viac ako päť príspevkov dostal fotku a označenie featured, tak v poradí posledných päť bude premietané striedavo, s priradenou fotkou, s textom v Zhrnutí alebo s prvými vetami textu. Samozrejme tieto všetky musia byť v kategórii vyzdvihnutých (čo ste si vybrali v menu “Názov Témy Options”). Môžu byť súčasne aj v iných kategóriách (jeden príspevok môže byť v rôznych kategóriách naraz), ale vo vyzdvihnutých musia byť určite, ak chcete ich publikovať aj v premietaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *