Vytvorenie heslom chránených stránok

Chcela by som verejne zodpovedať jednu otázku, ktorá v poslednej dobe sa častokrát vynorí. Viacerí sa pýtali, že ako sa dá vytvoriť skrytú stránku vo WordPress, teda čo je potrebné spraviť, ak by vysvetlili jednú danú tému v príspevku, ale to by nemohol vidieť každý, iba ten, kto na to má právo.

Toto zrejme nie je to isté, ako minulá téma, vytvorenie uzatvorených stránok, veď tam sme skryli kompletnú WordPress webovú stránku, kompletný blog pred nekompetentnými osobami, tu však ochrana platí iba jeden-dva príspevok.

Riešenie tohto problému je veľmi jednoduché: v editore príspevku v boxe Publikovať je možné nastavovať Viditeľnosť príspevku. Môže byť Verejné (každý vidí), Chránené heslom (treba zadať heslo, aby vedeli prečítať) a Súkromné (objaví sa iba pre autora príspevku). Ak teda kliknete na odkaz Upraviť vedľa východzieho Verejné, tak budete vidieť nasledovný obraz:

Chránené stránky

Tu si vyberte možnosť Chránené heslom, a do objavújúceho sa riadku zapíšte heslo. Po tomto, keď publikujete nový príspevok, môžu ho čítať iba tí, ktorí poznajú heslo. Toto napríklad môžete prezradiť účastníkom Vášho e-mailového kurzu, takto oni môžu vidieť a prečítať  príspevok, ale kto nie je registrovaný, neprečítajú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *